Príťažlivosť vodného elementu je nepopierateľná, nehnuteľnosti v nábrežných oblastiach získavajú u klientov pomyselné body navyše. Zanedbanú, ale lákavú lokalitu v Poprade situovanú pri rovnomennom toku sa rozhodli transformovať spoločnosti PHOENIX GROUP a GMT projekt. Na pozemkoch po Dukelských kasárňach naplánovali rezidenčnú štvrť Nové nábrežie.

Nove_nabrezie_stvrtNové nábrežie; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

 

V merítku mesta ide o bezpochyby výraznú realizáciu so širším dosahom. Predmetné územie má zatraktívniť a najmä prepojiť s okolím, v ktorom sa nachádza veľký podiel obytnej funkcie. Významnú úlohu tu rozhodne zohrá odstránenie bariér v podobe oplotenia areálu a vybudovanie zaujímavej promenády, popri nových rezidentov projektu sa tak cenný život privedie aj z iných oblastí. Aktivitu pomôžu udržať tiež rôzne prevádzky, počíta sa s nimi v parteri stavieb osadených pri rieke Poprad.

Na základe dostupných vizualizácií možno súdiť, že v rámci celého konceptu sa prejaví dizajnová jednotnosť a prostredie doladia upravené verejné plochy so zeleňou a mobiliárom.

Nove_nabrezie_ihriskoNové nábrežie; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

Nove_nabrezie_promenadaNové nábrežie; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

 

Rodinné domy

Blok rodinných domov v Novom nábreží bude postavený pri ulici 29. Augusta, v časti, kde nadviaže na existujúcu nízkopodlažnú zástavbu. Pozostáva z 10 dvojdomov, 6 samostatne stojacich a 11 radových objektov. Všetky sú dvojpodlažné s extenzívnymi zelenými strechami a garážami, pričom súčasným estetickým požiadavkám vychádzajú v ústrety architektúrou s veľkými presklenými plochami, decentnou farebnosťou a vo výsledku snáď aj obľúbenými materiálmi. V interiéroch vznikne vyhľadávaný otvorený spoločenský priestor spájajúci obývaciu izbu, jedáleň a kuchyňu, z ktorého je umožnený prístup na vonkajšiu terasu.

Cena nehnuteľností zahŕňa garáž, hliníkové okná s izolačným trojsklom, exteriérové žalúzie, kompletnú elektroinštaláciu a vstupné aj terasové dvere. Ponúkajú nasledovné úžitkové plochy a výmery parciel, samostatne stojaci dom 193,00 m² a minimálne 545,80 m², dvojdom od 147,90 m² a 310,80 m², radový dom 145,70 m² a 315,00 m².

 

Nove_nabrezie_RDfNB-samostatne stojaci dom; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

Nove_nabrezie_RDeNB-samostatne stojaci dom; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

Nove_nabrezie_RDcNB-samostatne stojaci dom; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

Nove_nabrezie_RDdNB-samostatne stojaci dom; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

Nove_nabrezie_RDNB-dvojdom; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

Nove_nabrezie_RDaNB-dvojdom; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

Nove_nabrezie_RDbNB-radový dom; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

 

Bytové domy

Do predaja sa aktuálne dostali 4 bytové domy so 108 bytmi a približne 300 m² obchodných priestorov. Objekty dosiahnu 5 až 6 nadzemných podlaží, na prízemí sú umiestnené garážové miesta a prenajímateľné plochy, parkovacie kapacity budú vytvorené i v exteriéri. Z ponuky si možno vybrať dvoj- až štvorizbové bytové jednotky s balkónmi, lodžiami alebo priestrannými terasami, do výbavy patrí podlahové kúrenie, príprava na chladenie, pripojenie na optiku, protipožiarne vstupné dvere a okná s izolačným trojsklom.

Nove_nabrezie_PopradNové nábrežie; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

Nove_nabrezie_ihriskaNové nábrežie; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.

 

 

Plánovaný harmonogram

Výstavba projektu Nové nábrežie sa rozdelila do viacerých fáz. Zahájenie prvej, s dvomi bytovými domami (A, B) a blokom rodinných domov, pripadá na tento rok, kolaudácia by mala prebehnúť v roku 2023. Ďalšie celky budú odovzdávané s ročnou postupnosťou, pričom finálny stav by mala štvrť nadobudnúť v roku 2028.

Nove_nabrezie_staveniskoStavenisko; Zdroj: NOVÉ NÁBREŽIE s. r. o.